Haber

“Turistik Doğu Ekspresi” Kars’ta coşkuyla karşılandı

Sezonun ilk seferine başlayan “Turistik Doğu Ekspresi”, 30 saatlik yolculuğun ardından son durağı olan Kars’a ulaştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Turistik Doğu Ekspresi, 2022-2023 dönemi ilk seferi kapsamında, dün saat 15.55’te Kars’a varmak üzere tarihi Ankara Garı’ndan yola çıktı. .

25 saatlik yolculuğun ardından saat 17.30’da Erzurum Tren Garı’na ulaşan “Turistik Doğu Ekspresi” yolcuları, 3 saatlik molanın ardından saat 20.30’da Kars’a hareket etti.

Saat 00.15’te Kars Tren Garı’na gelen trendeki yolcular, Kafkas Halk Oyunları gösterisi ve Kars aşıkları tarafından yatıştırıcı sözlerle karşılandı. Halk oyunları gösterisini izleyen yolcular keyifli vakit geçirdi.

Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, Turistik Doğu Ekspresi’ni büyük bir coşkuyla karşıladıklarını söyledi.

Kars Turizm Birliği Lideri Halit Özer, trenin bölgeye değerli katkılar sağladığını belirterek, “Umarım bu heyecan ve coşku sezon sonuna kadar devam eder.” söz konusu.

Yolcu Filiz Başaran, unutulmaz bir yolculuk yaşadıklarını belirterek, “Çok güzeldi, her yer çok güzel. Kars’ın peyniriyle ünlü Boğatepe köyü Ani Harabeleri’ni ziyaret edeceğiz. Tatma fırsatı bulacağız.” Kars kazı ve kaşarı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu