Haber

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ oldu

Kamera arkasından sızan bilgilere göre, AK Partiİzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hamza Dağ oldu.

AK PARTİ’NİN ADAYLARI BELİRLENMEYE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını yarın Ankara’da düzenlenecek törenle açıklayacak. Aday tanıtım toplantısı öncesinde AK Parti’nin belediye başkan adayları birer birer kulislerden sızmaya başladı.

HAMZA DAĞ İZMİR’DE ADAY OLDU

Bu isimlerden biri de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dı. Kulislerde yer alan bilgilere göre Hamza Dağ’ın AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu belirtildi.

İSTANBUL DAHİL 26 ilin ADAYLARI AÇIKLANDI

Erdoğan, 7 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda başta İstanbul olmak üzere 26 ilin adaylarını açıkladı. İstanbul’da Murat Kurum, Kocaeli’de Tahir Büyükakın, Eskişehir’de Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Bursa’da mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş , Denizli’de mevcut belediye başkanı Osman Zolan, Balıkesir’de mevcut belediye başkanı Yücel Yılmaz, Aydın’da milletvekili. Mustafa Savaş, Samsun’da Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Erzurum’da mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen, Muğla’da Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve Mehmet Hilmi Güler Ordu’da aday oldu.

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı olan Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları’nda sırasıyla Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Oyİl İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Dağ, ardından 3 Şubat 2008’de yapılan 3. Olağan Kurultay’da İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. sırasıyla 25., 26. ve 27. dönem İzmir Milletvekili olarak yeniden seçilerek TBMM’de görev yaptı.

Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Kurulu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 yılından bu yana AK Parti Merkezi Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında da Seçim İşleri Birimi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 29 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen 3. Olağanüstü Kurultayı evli ve 4 çocuk babasıdır.

koprukoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu