Haber

Yeni başbakan sandalyeye oturmadan Finlandiya’yı karıştırdı! Skandal fotoğraflar ortaya çıktı

Finlandiya’da istifasıyla ses getiren başbakan Sanna Marin’in koltuğuna oturacak olan Antti Lindtman, daha göreve başlamadan internete düşen fotoğraflarıyla ülkeyi karıştırdı. Parti içi seçimlerden zaferle çıkan Lindtman’ın, bir grup çıplak erkekle poz verdiği ve bir kadınla uygunsuz bir şekilde fotoğraf çekildiği görülüyor.

Sanna Marin’in görüntüleri ülkede geniş yankı buldu.

20 YIL ÖNCE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR TARTIŞMA YARATTI

Dans ve parti görüntülerinin kamuoyuna sızdırılmasının ardından seçimlerden beklediğini elde edemeyince istifa kararı alan Finlandiya Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti lideri Sanna Marin, Antti Lindtman’ın başına geçecek. Partide Marin’in yerini almaya hazırlanan ve bu hafta resmen SDP’nin başına geçecek olan Lindtman’ın yaklaşık 20 yıl önce çekilen fotoğrafları büyük tartışmalara yol açmıştı.

NAZİ SELAMI VERDİKLERİNİ DE GÖRÜYORLAR

Birkaç hafta önce sızdırılan fotoğraflar, Lindtman’ın parti içi seçimleri kazanmasının ardından yeniden paylaşılmaya başlandı. Fotoğraflar Lindtman’ın bir grup çıplak adamla birlikte poz verdiğini gösteriyor; bazıları onun yanında durup Nazi selamı veriyor. Lisedeki bir Noel partisinde çekildiği söylenen fotoğraflarda Lindtman’ın elinde de oyuncak silah bulunuyor.

“FOTOĞRAFIN KALDIRILMASINI İSTEDİM AMA…”

41 yaşındaki Lindtman, fotoğrafın gerçek olduğunu ve bir ev ödevi film projesi için çekildiğini açıkladı. Lindtman, “Bu fotoğrafın sinema kulübünün sitesinden kaldırılmasını istedim ama yine birisi bu fotoğrafları sızdırdı. Bu fotoğraflar benim gençliğime ait ve yaptığım şeyden pek gurur duymuyorum” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN NAZİ DESTEKÇİSİ OLMADIM”

Finlandiya gazetesi Ilta-Sanomat’a konuşan Lindtman, “Fotoğraftaki çocuklar biraz aşırı poz verdiler ama ben hiçbir zaman Nazi destekçisi olmadım. O zaman da değildim, şimdi de değilim. Neo-Nazilerin de böyle olduğunu düşünmüyorum.” benim politikam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu