Ekonomi

TOBB Başkanından OVP değerlendirmesi

Mehmet UZEL (ANKARA İGFA)
İş dünyasının geleceğe yönelik bir yol haritası beklediğini ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Kurumumuz tarafından açıklanan 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok değerli bir başarıdır Orta Vade Programı belirsizliğin azaltılması açısından son derece değerli görüyor, ekonomik aktiviteyi hızlandırmasını ve öngörülebilirliği artırmasını bekliyoruz.

OVP’de iş ve yatırım ortamının güzelleştirilmesine yönelik, yeşil ve dijital dönüşüme odaklanan, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesini hedefleyen, kamu-özel sektör işbirliğiyle yeni çalışmaların yapılması değerlidir.

Programın ana hedeflerine ulaşması için ortaya konulan reformların belirlenen takvim çerçevesinde hayata geçirilmesini bekliyoruz. Başta finansmana erişim olmak üzere iş dünyasının üretim ve yatırım konusundaki ihtiyaçlarının hayata geçirilmesi programın başarısını artıracaktır.

İnşallah Türkiye bu süreçte kararlı bir biçimde uygulayacağı değişim ve dönüşümle sürdürülebilir büyümeyi sağlayan, enflasyonu kademeli olarak düşüren, makroekonomik ve finansal istikrarını güçlendiren, istihdamı artıran, daha rekabetçi, katma değeri yüksek bir ekonomi haline gelecektir.

İş dünyası olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ayancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu