Ekonomi

Oracle, gelişmiş dil modellerine sahip OCI Generative AI hizmetini başlattı

REDWOOD SHORES, CA – Oracle Corporation, kurumsal yapay zeka yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmış son teknoloji bir platform olan OCI Generative AI’nın lansmanını duyurdu. Şu anda dünya çapında beta olarak sunulan hizmet, Meta’nın Llama 2’si ve Cohere’in çok dilli dil yerleştirmeleri gibi güçlü dil modellerinden yararlanıyor ve işletmelere bu modelleri kendi özel ihtiyaçlarına göre ince ayar yapmaları için araçlar sağlıyor.

OCI Generative AI hizmeti esnek ve erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve Oracle Cloud Infrastructure (OCI) ile veya OCI Özel Bölgesi aracılığıyla şirket içi entegrasyon sunar. GPU ve TPU kümelerinin gelişmiş şekilde işlenmesini sağlayarak ve 100’den fazla dilde sorguları destekleyerek yapay zeka uygulamalarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Hizmetin ana özellikleri şunlardır:

  • Alma Artırılmış Üretim Aracılarının OCI Açık Arama’ya entegrasyonu, sezgisel doğal dil belge sorgularına olanak tanır.
  • Veritabanı arama yeteneklerini daha da geliştirecek olan AI Vector Search’ü kullanan Oracle Database 23c entegrasyonuna yönelik gelecek planları.
  • ERP, HCM, SCM ve CX’in yanı sıra departmana özel uygulamaları içeren Oracle Fusion Cloud Applications Suite genelinde iş akışlarını kolaylaştırmak için önceden oluşturulmuş casus eylemleri sunma.

Ayrıca Oracle, OCI Data Science platformu için kodsuz bir AI Swipe özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik, kullanıcıların açık kaynak dil modellerini dağıtmasını kolaylaştırmayı ve işletmelerin kapsamlı kodlama uzmanlığına ihtiyaç duymadan yapay zekayı benimseyip operasyonlarına entegre etmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu