Haber

Kırklareli’nde yetimhanelerde kalan koruma altındaki çocuklar, stajyer öğrencilerle eğlendi

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Yuvaları Koordinasyon Merkezi’nin koruma ve bakımı altındaki çocuklar, stajyer öğrencilerin düzenlediği etkinlikte keyifli bir gün geçirdiler. Güzel havanın tadını çıkaran çocuklar, televizyon ekranı yerine akranlarıyla vakit geçirdi.

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde bulunan koruma ve bakım altındaki çocuklar, Çocuk Yuvaları Uyum Merkezi Müdürlüğü bahçesinde stajyer öğrenciler tarafından düzenlenen etkinlik programında eğlenirken, çocuklarıyla oynamanın keyfini doyasıya yaşadılar. günlerini ekran karşısında geçirmek yerine akranları. Çocukları çuval yarışı, halat çekme gibi çeşitli oyunlar oynadı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, çocukların çocuk yurtlarında koruma ve bakım altında yetiştirilmesi konusunda azami hassasiyet gösterdiklerini söyledi. Uysal, “Cumhurbaşkanlığı Ulusal Staj Kampanyası kapsamında üniversitelerin çocuk gelişimi ve sosyoloji bölümleri son sınıf öğrencileri tarafından kurum bahçesinde geleneksel çocuk oyunları oynandı. Çocuklar açık havada birlikte oynamanın keyfini çıkardılar. Bu vesileyle çocuklar birlikte eğlendiler. , ekranla değil akışla vakit geçirdiler.” – KIRKLARELİ

ladikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu