Haber

Depremzedelere sıcak çorba

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen illerden biri olan Hatay’da Osmangazi Belediyesi, depremzedelere her gün 2 bin kişiye sıcak çorba ikram ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların ardından…

Yardım seferberliğine tüm imkanlarıyla katılan Osmangazi Belediyesi’nin yemek çadırları kısa sürede deprem bölgesinde yerini aldı. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde çorba dağıtım grupları, depremzedelerin mağduriyetini gidermeye çalışıyor. Belediye ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren depremzedelere ve arama kurtarma çalışmalarına katılanlara her gün 2 bin çorba, ekmek ve su dağıtıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremzedeler için tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, “Arama kurtarma ekiplerimiz, iş makinalarımız, yardım tırlarımız, sıcak çorba ve yemeklerimizle depremzedelerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Belediyemizin gezici yemek aracıyla Hatay’daki depremzedelere sıcak çorba ve çay ikram ederek biraz ısınmak istiyoruz. İnşallah millet olarak bir daha böyle bir acı yaşamayız. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-mudanya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu