Haber

ABD’de kış fırtınası nedeniyle ölü sayısı 34’e yükseldi

ABD’nin kuzey, güney ve doğusunda etkili olan kış fırtınasında hayatını kaybedenlerin sayısı 34’e yükseldi. Fırtına, ülkenin kuzey ve doğusunda etkisini kaybederken, buzlanma uyarıları yapılıyor. hala güneyde yapılıyor.

ABD medyası, kış fırtınasında hayatını kaybedenlerin sayısının 34’e ulaştığını, yetkililerin can kaybının artmasından endişe duyduğunu duyurdu. ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), kış fırtınasının en sert şekilde vurduğu Montana da dahil olmak üzere kuzey ve doğuda hayatın normale dönmeye başladığını belirtirken, güneydeki Alabama eyaleti ve kuzey Florida’da buzlu uyarılarını yineledi. New York, Nebraska, Oklahoma, Kansas ve Colorado eyaletlerinde can kaybının meydana geldiği ve ülke nüfusunun yüzde 60’ının fırtınadan olumsuz etkilendiği açıklandı.

KANADA’DA 4 CAN KAYBI

Öte yandan Kanada’da yolcu otobüsü buzlu yolda kontrolden çıkarak takla attı. Kanada polisi, kazada 4 kişinin öldüğünü, 53 kişinin de yaralandığını açıkladı. Polisten yapılan açıklamada, “Yol yüzeyindeki buzlanma ve kar ile yağmur ve dolu nedeniyle yol koşulları çok kötü olarak nitelendirildi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu